Balončići i prijateljstvo

Kako bi se osvjestila socijalna percepcija, empatija te emocionalna stabilnost uz razvoj odnosa s vršnjacima, prošlog tjedna tema u skupini Balončići bila je “Moji prijatelji”. Djeca su u zajedništvu razvijala životno-praktične i radne navike, igrala raznovrsne igre, pisala ime prijatelja te jedni drugima u tome pomagali, crtali najdražeg prijatelja te razgovarali s odgojiteljicama što je točno za njih prijateljstvo. Opisivali su i svoje fizičke sličnosti i razlike te time stvarali svijest o različitostima te prihvaćanju istih. Najzanimljivije igre bile su im one koje su uključivale osjetila: igra opipom i igra sluhom istog naziva “Pogodi tko sam!” Djeca su se na zabavan način zbližavala te još bolje upoznavala jedni druge. Na igralištu mogli su zajedno igrati igre po izboru ili odabrati one s pokretom ili pjevanjem poput “Mi smo djeca vesela” i “U centralnoj Africi”.
Balončići su se u petak uputili i na tržnicu. Nakon edukativne šetnje u travnju kojoj je cilj bio poticanje stvaranja navika konzumacije domaćih i svježih proizvoda, ovaj put su, potaknuti time, donijeli svoje likovne radove na temu ‘Šetnja tržnicom’ kako bi ih tamo izložili. Djelatnici su nas vrlo ugodno dočekali, a naši Balončići su im zauzvrat poklonili nešto najljepše – svoje osmijehe! Na povratku natrag, teta Gabi nas je počastila sladoledom jer smo bili jako vrijedni cijeli tjedan. Hvala, teta Gabi!