Balončići istraživali temu “Moje tijelo”

Balončići su ovaj tjedan kroz razne aktivnosti i bogatstvo materijala istraživali temu “Moje tijelo”. Usvajali su imena dijelova tijela i lica kroz razne stolne igre sortiranja, klasificiranja te slaganja. Ucrtavali su unutarnje organe na modelu tijela na papiru nakon što su ih na modelu lutke istražili te prepoznavali, imenovali i usvajali. Jedan cijeli dan bio je posvećen samo zubima pa smo se prisjetili Grica i Greca te uz njih usvajali nazive naših zuba, brojali ih te spoznali razliku između trajnih i mliječnih zuba. Razvijali smo finu motoriku izrezivanjem zuba od kartona te ljepljenjem na nasmijano lice od  kolaža. Djeca su uživala u kutiću zubara gdje su izmjenjivala uloge medicinske sestre i zubara te pacijenata. Izradili su svoje zdravstvene knjižice te čekali u čekaonici svoj red, baš kao kod pravog zubara. Usvajali su i nazive svih naših osjetila te su kroz igru u krugu pokušali zatvorenih očiju te osjetilom opipa prepoznati svoje prijatelje ili predmete iz okoline. Kroz istraživačku aktivnost upoznavanja rada naših pluća, djeca su mogla vidjeti kako naša pluća rade upuhivanjem i ispuhivanjem zraka u plastičnu vrećicu. Nakon jutarnje tjelovježbe i igre s pokretom te igre Twister, u tišini su zajedno osluškivali svoja srca te uživali u fizičkim aktivnostima. Osim što su usvojili mnogo novih znanja, te utvrdili stara, Balončići su razvijali bliskost sa svojim prijateljima iz skupine te se pritom izvrsno zabavljali.