Balončići istraživali vodu

Protekli tjedan Balončići su proveli u istraživanju vode kroz razne igre, istraživačke aktivnosti te knjige znanja, a usvajali su i pjesmice na istoimenu temu. U istraživačkom centru kroz knjige znanja i razgovore o vodi, zaključivali su za što nam služi voda te gdje sve ona stanuje. Eksperimentirali su s vodom i predmetima (što pluta, a što tone, što je teže, a što lakše) te kako izraditi balončiće. Na zabavan način usvajali su nova znanja te pojmove. U popodnevnim satima gradili su kuće na vodi, mlinove i prema interesu sami osmišljavali nove građevine. Rješavali su radne listiće, bojali te crtali. Opuštena atmosfera i zabavne aktivnosti pridonijele su razvoju koncentracije, pažnje i pamćenja te fine motorike i mašte i kreativnosti, a posebno su stjecali iskustva o uzročno-posljedičnim vezama.