Balončići u novom prostoru

Balončići su ovaj tjedan upoznali svoje novo okruženje i nove prijatelje koji su im se pridružili u skupini. Međusobno su podijelili doživljaje s godišnjih odmora te istraživali razne bogato opremljene kutiće. Vrijeme su provodili u kutiću mašte i preodijevanja, građevinskom kutiću, prometnom kutiću, igrali su nove društvene igre, crtali u novom likovnom kutiću, dijelili uloge u simboličkim igrama te tako postali i frizeri i slastičari te upoznali i informatički kutak. Razvijali su maštu i odnose s vršnjacima, ali i kroz zabavnu igru s karticama ponavljali i usvajali nova pravila skupine. Posjetio nas je i Boris Kralj s Radija Koprivnice koji im je poklonio i pročitao novu slikovnicu “O mački, ribi i ostalima”. Razgovarali su i o godišnjim dobima te vrlo maštovitim odgovorima zaintrigirali gosta što je i zabilježeno audio putem za emisiju “Različak” na Radio Koprivnici. Crtali su likove iz priče i izrađivali šarene balončiće od raznog materijala te razvijali finu motoriku. Uz sve to, razvijali su i pozitivna emocionalna stanja i osjećaj pripadnosti skupini, ponovili na zabavan način pravila skupine te veselo završili još jedan radni tjedan.