Bubamarama nikad nije dosadno

Iako je vrijeme godišnjih odmora, igre i aktivnosti kod Bubamara nikad ne prestaju. Mjesec je započeo proslavom drugog rođendana dječaka A.P. Slavljenik je prijatelje počastio grickalicama, tortom i sokom, a oni su mu od plastelina izradili kolačiće. Nakon proslave uslijedila je prva igra u pješćaniku na igralištu. Važno je  napomenuti da su djeca na igralište došla  „vlakićem“ kojim je upravljao slavljenik. Već se zna da su Bubamare posebno vješte u bojanju temperom, a tako je bilo i ovaj puta. Par poteza kistom i ribe, hobotnice i morski konjići su bili gotovi. Zatim su se Bubamare uputile u vožnju kolicima prilikom koje uočavaju i pozdravljaju prolaznike, mačke i pse, a posebno se vesele kada ugledaju rode. Ovoga puta ih je jedna od njih iznenadila i ostavila pero koje su djeca znatiželjno promatrala, zahvalila rodi i poklon uzela sa sobom.Vrijeme prije ručka bilo je rezervirano za igru na igralištu. Spretne Bubamare okušale su se u spuštanju niz veliki tobogan, vožnji tricikla i klackanju na klackalici.