Bundevijada u Bubamarama

Protekli je tjedan prošao u znaku bundeve kod svih odgojnih skupina, tako da su i oni najmlađi, naši Bubamarci, sudjelovali u aktivnostima vezanim uz bundevu. Djeca su osjetilima vida, dodira i mirisa proučavala bundeve donijete u prostor. Dječje su ruke isprobavale teksturu i težinu, dok su oči gledale narančastu boju koja krasi ovaj plod. Istraživanje nas je odvelo i korak dalje, pa su djeca na temelju onoga što vide prionula na likovnu aktivnost. Cilj aktivnosti bio je temperama izbojati izrezani oblik bundeve koristeći pritom i pomoćno sredstvo – kist. Iako su neka djeca započela aktivnost kistom, zaključila su da im je ipak lakše i nadasve zabavnije dovršiti zadatak prstićima. Nisu im smetale zaprljane ručice, jer su iz prijašnjih iskustava vidjeli da voda ispere sve tragove koje bojanje ostavlja za sobom. Uz malo truda, djeca su izradila prava umjetnička djela koja smo ponosno postavili na izložbu. Mnogo opušteniji, što se likovnih aktivnosti tiče, naši Bubamarci spremni su za daljnje izazove i još mnogo likovnih radova koje će krasiti naš prostor i podsjećati nas da, kako god mali bili, uz dobru volju i malo truda možemo sve.