Čajanka u Zvjezdicama

Šetajući okolicom vrtića naišli smo na puno cvjetova kamilice pa sm ih odlučili ubrati. Djeca su se jako veselila tome. Mirisali su kamilicu, brojali latice, imenovali boje, a i znali su i da postoji čaj od kamilice. Dogovorili smo se da ćemo i mi u vrtiću napraviti jednu malu čajanku za njih gdje će oni sami moći isprobati čaj od kamilice koju smo ubrali, potrgali cvjetiće i osušili te na kraju i napravili pravi čaj. Svaki dan bi djeca nestrpljivo dolazila u vrtić ispitujući da li se kamilice osušila. Napokon je stigao i taj dugo očekivani dan gdje su djeca imali priliku uživati u čaju od kamilice kojeg su sami pripremili. Pribavili su ono što je bilo potrebno za čaj, a to su cvjetovi kamilice i uz malu pomoć odgojiteljica skuhali su čaj u vrtiću te ga i isprobali. Svi smo uživali u finom domaćem čaju.