Čuvajmo prirodu u Zvjezdicama

Skupina Zvjezdice prošli tjedan se bavila temom „Čuvajmo prirodu“. Kod djece smo željeli razvijati stjecanje iskustva o prirodnoj, predmetnoj i društvenoj sredini, razvoj pozitivnih stavova prema prirodnoj okolini s naglaskom na ekološku svijest te stjecanje iskustva o uzročno-posljedičnim vezama: pozitivna i negativna djelovanja čovjeka na prirodu i okoliš i posljedice tog djelovanja. Slušali smo sliko-priču „Potočić žuborić“, stihove „Jedna pčela mala“, pjesmicu „Lijepa naša Hrvatska“. Zvjezdice se rado uključuju u razgovor te su naučile zašto trebaju čuvati prirodu i kako pravilno sortirati otpad. Sami su izbojali kartonske kutije za papir i plastiku koje su nam poslužile za igru razvrstavanja otpada. Izradili smo i dva zajednička likovna rada. Jedan predstavlja čistu prirodu, a drugi nečistu prirodu. Kako je to izgledalo možete vidjeti u foto galeriji.