Dani kruha u Zvjezdicama

Zvjezdice su ovaj tjedan obilježile dane kruha. Zajedno uz pomoć odgojiteljica djeca su naučila izraditi slano tijesto s kojim su se poslije i poigrala. Postali su pravi mali pekari i nastali su različiti pekarski proizvodi. Pjevali smo pjesmicu „Pekar“, čitali priču „Djedova pogača“, čitali stihove „Kruh“, a u likovnoj aktivnosti djeca su crtala krišku kruha olovkom prema promatranju. Posjetili su i pekaru te se upoznali sa zanimanjem pekar. U srijedu 16. listopada nas je posjetila Janova baka Štefanija i sestra Veronika koja je djecu naučila izrađivati dizano tijesto i kiflice. Čekajući da se tijesto digne djeca su se poigrala tijestom izrađujući različite pekarske proizvode: pletenice, perece, kiflice, klipiće, pužiće, ružice. Svi se rado uključuju u aktivnost i pomažu baki oko motanja kiflica, premazivanja jajima, posipavanja sezamom. S nestrpljenjem smo čekali da se kiflice ispeku i u slast smo ih pojeli. Zahvaljujemo se baki na posjeti i prekrasnom druženju kao i svim roditeljima koji su se potrudili i donijeli različite kolače u vrtić te nam pomogli obilježiti dane kruha.