Daroviti posjetili CPS Molve

U petak 14. lipnja, polaznici programa za darovitu djecu posjetili su CPS Molve. Posjet smo organizirali da bismo zaokružili naše druženje za ovu pedagošku godinu. Jako ih je razveselila vožnja autobusom u nepoznato. Nepoznato im je postalo poznato tj. nekima od njih tek kad smo došli do našeg odredišta, crpilišta plina u Molvama. Većina djece je izjavila da će iz tornjeva izaći raketa koju će lansirati u svemir no na kraju posjeta svima je bilo jasno da tamo ipak nije bilo raketa. Naš posjet započeo je toplom dobrodošlicom inžinjerkama koje su tamo zaposlene. One su nam prezentirale što se tamo radi. Govorile su djeci na njima prihvatljiv i razumljiv način o plinu i nafti koji se vade iz zemlje te dalje koriste na mnogo načina u kućanstvima. Djeca su davala odgovore i  postavljala zanimljiva pitanja. Nakon niza pitanja i odgovora posjet smo nastavili izlaskom na teren gdje smo morali nositi zaštitne kacige. Oko nas bilo je mnogo raznih cijevi i tornjeva, a naše inžinjerke su nas poučile čemu sve to služi. Naučili smo puno toga zanimljivog o plinu i nafti, ali sve što je lijepo kratko traje tako je i nama vrijeme brzo prošlo i vrijeme povratka u naš vrtić došlo. Na kraju se zahvaljujemo svima što su nas tako lijepo ugostili i dali nam nova znanja i zanimljive spoznaje o toj temi. Sigurno ćemo još dugo raspravljati o tome.