Dječji vrtić Igra stekao status Ekoškole

U petak 10. svibnja 2019. predstavnice Dv Igra iz matičnog objekta u Koprivnici i područnog objekta iz Rasinje prisustvovale su svečanosti promocije 19. generacije Ekoškola u dvorani Ambasador restorana Gastro Globus u Zagrebu. Program je vodila Marija Hanzec, novinarka Hrvatskog radija, a državnu himnu je otpjevala operna diva Barbara Othman. Nazočne je pozdravio predsjednik udruge Lijepa Naša, doc.dr.sc. Ante Kutle koji je i izvijestio skup o aktivnostima i projektima udruge u proteklih godinu dana. Izaslanica gradonačelnika grada Zagreba, Sandra Tucak Zorić obratila se nazočnima kao i izaslanik gradonačelnika Velike Gorice Dražena Barišića te Vesna Bedeković, saborska zastupnica i izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora. Gosti su uz predsjednika udruge Lijepa naša dodjeljivali certifikate i priznanja. Na svečanosti je predstavljen projekt “Veliki lov na biljke” u kojem su sudjelovali brojni dječji vrtići i osnovne škole za koji su ustanove dobile priznanje. Dodijeljeni su i certifikati za promoviranje 19. generacije Ekoškola među kojima smo bili i mi. Podsjetimo da smo za stjecanje ovog statusa trebali proći i ispuniti sedam koraka za koje smo cijelu godinu marljivo radili na nivou svih naših objekata kako bi stekli ovaj prestižni status. Na svečanosti su ujedno podijeljena priznanja za obnovu statusa 1., 3., 7., 9., 11., 13., i 17 generacije Ekoškola. Sretni smo što smo uz još jedan certifikat obogatili vrijednost našeg dječjeg vrtića te tako doprinijeli razvoju i napretku naše ustanove na korist postojećih i budućih korisnika.