Druženje djece vrtićkih skupina i policije

Dana 12. kolovoza djecu vrtićkih skupina posjetila je policajka Ivanka koja ih je podsjetila na neke od opasnosti koje se mogu dogoditi kada smo aktivni sudionici prometa. Tako smo ponovili da se cesta uvijek prelazi na zebri, a kada je pokraj semafor uvijek moramo obratiti pažnju na boju svjetla na semaforu te se moramo obavezno malo odmaknuti od samog ruba. Također moramo hodati po stazi koja je obilježena znakom za pješake, a ne po stazi koja je predviđen za bicikliste. Policajka je posebno istakla da se uz slušalice i mobitel ne smijemo kretati kao aktivni sudionici u prometu jer time ugrožavamo svoju, ali i tuđu sigurnost jer ništa ne čujemo. Policajka nam je također donijela svoju kolekciju poštanskih markica koju su djeca razgledala s velikom znatiželjom, a usput su i ponovila što svako pismo i razglednica moraju imati (ime i prezime, adresu, poštanski broj, grad). Time je istaknula suradnju policije i Hrvatske pošte. Zahvaljujemo policajki na vrlo lijepom izlaganju i suradnji, a naše aktivnosti možete vidjeti u foto galeriji.