Dugo, toplo ljeto

Već danima se možemo prepustiti guštima dugog, toplog ljeta u našem vrtiću. Dok većina naših prijatelja uživa u suncu, moru i sladoledu i šalju nam vruće  i slane pozdrave mi svoje dane provodimo u igri i veselju u našem vrtiću. I ovih dana on nam nudi pregršt igre i zabave. Mnogo vremena provodimo na otvorenom u dobro organiziranim igrama. Igre na otvorenom nude djeci vrlo značajna iskustva do kojih djeca dolaze sama. Vanjski prostor im nudi izazove i uvažava njihove individualne potrebe nudeći različit spektar iskustva baziranih na igri. Tako su djeca svoje vrijeme provodila u igrama s pjevanjem, vježbama za razgibavanje svih mišićnih skupina, igrama građenja i konstruiranja i stvaralačkim igrama koje izmišljaju sami. Za vrijeme velikih vrućina igre provodimo u unutarnjem prostoru pa smo tako provodili plesne igre uz rekvizite te igre s loptom kroz koje smo razvijali suradnju i zajedništvo. Nakon svega što smo se igrali zaključili smo da je naš vrtić ugodno, toplo i lijepo mjesto za boravak i igru preko ljeta.