Jež i vjeverica u Bubamarama

Prethodna dva tjedna Bubamarci su učili o ježu i vjeverici. Započeli su s Pričom o dobroćudnom ježu i pjesmicom Boc boc iglicama. Nakon toga su nastavili s pričom Avantura ježića Bježića. Odlučili su obojati bojanku ježića smeđom bojicom. Gledali su i video priču Ježeva kućica te su nakon toga izradili kućicu od drvenog sanduka, kore od drveta, lišća i grančica za ježa koju su odnijeli u dvorište. Zatim je u goste stigla vjeverica koju su kroz razgovor i opis prepoznali i imenovali. Pričala im se priča Vjeverica ima puno posla, a nakon nje su odlučili obojati smeđom temperom već izrađene vjeverice od tuljaca koje su izložili vani na izložbi. Otpjevali su pjesmice Vjeverica i Tri vjeverice male. Odgojiteljice su odigrale igrokaz Vjeverica i medvjed, a djeca su smeđim bojicama obojala bojanku vjeverice. Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.