Kad lišće pada

Šarenilo boja i toplina zraka sunca svakodnevno su nas mamile na igre vani. Tenisice smo zamijenili čizmama i prepustili se u jesensku pustolovinu i igre sa šarenim lišćem i jesenskim plodovima. Ovog tjedna bavili smo se temama vezanim uz jesen. Naučili smo što se događa sa životinjama u jesen te koje voće i povrće beremo. Slikali smo voće i povrće temperama, izrađivali ježeve od domaćeg plastelina i još mnogo toga. Najbolji i najzabavniji dio tjedna nam je bila kestenijada u vinogradu našeg prijatelja Frana koji nas je po drugi puta ugostio. Tamo smo se nauživali u igri i trčanju po brežuljcima okupanim suncem. Posjetili smo obližnju vinariju posebnim prijevoznim sredstvom, malim traktorom koji nam je bio najveća atrakcija, brali smo kestene, a zatim ih pekli i jeli. Okrijepili smo se finim ručkom koji su nam domaćini pripremili i nakon toga krenuli natrag u naš vrtić. Vratili smo se puni dojmova o kojima ćemo pričati još danima. Bilo je to jedno prekrasno druženje kojeg ćemo se dugo prisjećati. I na kraju, Balončići i njihove tete puno se zahvaljuju cijeloj obitelji Jagić koja nas je ugostila i pripremila nam nezaboravnu avanturu i kestenijadu. Hvala vam dragi naši i šaljemo vam puse!