Leptirići i Srčeka na kestenijadi

Danas je u našem Vrtiću bilo vrlo veselo i svečano – već iza 9:00 sati u posjet su nam došli Leptirići, skupina iz matičnog vrtića kako bismo zajedno pozdravili jesen uz kestenijadu. Srčeka su u dvorištu srdačno zaželjela dobrodošlicu prijateljima, a Leptirići su Srčekima poklonili oslikana srca. Djeca nisu previše čekala, već su ubrzo započela zajedničku igru uz pripremljene aktivnosti na otvorenom. Uz slagalice, umetaljke, kocke i kuglanu mogli su plastelinom modelirati plodove jeseni, igrati se u pijesku, bojati bojanke na temu jeseni, vježbati na poligonu s preprekama ili pak tražiti insekte i istraživati njihova staništa povećalom. Gospodin Siniša Zimec, tata djevojčice L.Z. za to je vrijeme vrijedno pekao kestene kojima su se djeca osladila nakon igre, a baka dječaka N.P., Vera Henezi, počastila je djecu kiflicama. U posjet su nam došli i neki djelatnici Osnovne škole Andrije Palmovića u Rasinji. Vrijeme je svima nekako prebrzo prošlo, a sudeći po reakcijama i izjavama djece te osobnim doživljajima ravnateljice i odgojiteljica, kestenijada je bila vrlo poučna, uspješna i puna pozitivnih vibracija. Zahvaljujemo svima koji su svojim angažmanom tome pridonijeli.