Leptirići na izletu

Dječji vrtić Igra se u ovoj pedagoškoj godini uključio u stjecanje statusa Eko –škole. Leptirići su vrlo ozbiljno shvatili svoju ulogu: brinuli su o okolišu, reciklirali otpad, osnovali eko patrolu i pratili potrošnju energenata u našem vrtiću. Zajedno sa svojim odgojiteljicama osmislili su projekt „Boca za izlet“. Marljivo smo od studenog sakupljali boce. Uključili smo roditelje, bake, djedove, kumove, prijatelje naših roditelja, susjede…i uspjeli smo. U utorak 07. svibnja uputili smo se u našu avanturu za koju smo sami uštedjeli. Prvo odredište bio je Zoološki  vrt. Uživali smo u razgledavanju, šetnji, fotografiranju, a usput  smo i učili. Poigrali smo se na prekrasnim spravama i zaključili da nam još takve nedostaju u vrtiću: neobičan mostić, vlakić, penjalica. Drugi dio bio je McDonalds u Dubravi. Jako smo se veselili i sve je bilo odlično organizirano. Za kraj smo se i počastili sladoledom. Osoblje McDonaldsa nas je pohvalilo da smo pristojni i uredni, a to nam kao pravim ekolozima jako puno znači. Na poklon smo dobili igračku, balon i traku. Nakon ispunjenog dana, uslijedio je povratak kući. Brzo smo zaspali, a oni najizdržljiviji dogovarali su neke nove akcije. Za naše putovanje bilo je potrebno 4110 plastičnih boca. Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali i omogućili nam ovo neprocjenjivo iskustvo.