Likovni natječaj “Dajmo djeci korijene i krila”

Dajmo djeci korijene i krila je hrvatski odgojno–obrazovni projekt Etnografskog muzeja i Radija Kaj koji se ostvaruje od rujna 2013. godine u dječjim vrtićima kao i dječjim odjelima u bolnicama, educirajući najmlađe o potrebi čuvanja baštine, te darivanjem tradicijskih drvenih igračaka koje je UNESCO uvrstio na reprezentativnu listu zaštićene nematerijalne kulturne baštine. Odgojno–obrazovni projekt Etnografskog muzeja i Radija Kaj oplemenit će se ove godine posebnom izložbom u Etnografskom muzeju u Zagrebu u kojem će biti izloženi radovi 100 vrtića iz cijele Hrvatske koje je projekt “Dajmo djeci korijene i krila” posjetio tijekom proteklih pet godina i poklonio tradicijske drvene igračke zaštićene na svjetskoj Unescovoj listi. I naš je vrtić ponesen Krilima mašte, crpeći vrijednosti baštine- Korijena, u svojim  likovnim radovima  napravio originalne radove.