Ljetne sportske igre

Zbog provedenog vremena na svježem zraku i suncu, djeca iz skupina Mišići, Balončići i Leptirići sudjelovala su u mnogo sportskih aktivnosti ovaj tjedan. Time su razvijala krupnu motoriku, psihomotoričke sposobnosti u složenim vještinama te razvoj kooperativnosti u skupnom radu i igri. U jutarnjim satima provodili smo tjelovježbu, a nakon doručka boravili na igralištu. Osim igre na penjalicama, ljuljačkama, toboganima i vrtuljku, djeca su igrala nogomet te dogovarala timove i pravila, igrala su igru lovice te pokretne igre “Mi idemo loviti lavove” , “Prsten prijateljstva” te “Dodaj loptu”. Odlično su se snalazila u novim sportskim aktivnostima te surađivala u zajedničkim aktivnostima. Kako bi se na kraju svakog dana opustila, djeca su slušala umirujuću glazbu kako bi skupila snage i energije za ostatak dana. Poznato je da je bilo koja fizička aktivnost korisna i poželjna i za odrasle i za djecu. Istraživanja su pokazala pozitivne učinke vježbanja i sporta i na psihološku dobrobit djeteta te je zato vrlo važno poticati što više tjelesnih aktivnosti kako bi nam djeca bila zadovoljna, nasmijana i zdrava.