Maškarada u Mišostanu

Prošlog je tjedna u našem vrtiću zavladala prava maškarada. Mišostanom su prošetale razne vrste maski poput princeza, Elsi, Spidermana, Batmana, vatrogasaca, klauna, kauboja, mudrih sovica, vila, policajaca… Svaka od njih bila je jedinstvena i unijela je puno veselja u našu skupinu. Mnogo se plesalo, pjevalo i smijalo, kao što i priliči ovom karnevalskom dobu. No osim toga, Mišići su bili izuzetno vrijedni. Inspirirani maskama, djeca izrađuju likovne radove na temu karnevala, koristeći se pritom različitim likovnim tehnikama. Kroz dramatizaciju „Vesela i tužna maska“, djeca su uz pomoć plošnih lutaka mogla usvojiti spoznaje o načinima na koje oni mogu usrećiti svoje bližnje i time učiniti jednu lijepu i dobru stvar. A uz te sve aktivnosti, Mišići su svakodnevno marljivo uvježbavali koreografiju predviđenu za nastup u gradu povodom maskenbala. Naravno, prije samog nastupa u gradu, isprobali smo svoje unikatne kostime robota i još jednom se uvjerili da zaista možemo biti ponosni na marljive ruke roditelja koje su izradile prava mala umjetnička djela. Hvala im još jednom na tome!