Maškare u Srčekima

Cijeli prošli tjedan smo se pripremali za središnji događaj vrtićkog karnevala – karnevalsku povorku. Od ranog jutra su u vrtić pristizali akcijski junaci, vile, princeze, kauboji, kaubojke, gusari i druge djeci zanimljive maske. Nakon doručka posjetili smo OŠ Andrije Palmovića gdje su nas ugostili ravnatelj, računovotkinja i tajnica te nas počastili slatkišima. Nakon posjete školi uputili smo se u Općinu Rasinja. Srčeka su primijetila da je prekrasan dan te da se u sjaju sunca, cvrkutu ptica i biljkama nazire proljeće. Kada smo došli u centar Rasinje posjetili smo poštu gdje nas je dočekala poštanska službenica i zahvalila se maškarama na posjeti. U Općini Rasinja dočekali su nas načelnik, donačelnik i djelatnici koji su nas nagradili bombonima za naš nastup. Neki od Srčeka isprobali su kako je sjediti u načelnikovoj stolici te su na kratko maštali kako je voditi općinu. Srčeka su svim prolaznicima poklanjala krafne, a i sami su se nakon povratka u vrtić njima osladili.