Mišići obilježili Svjetski dan vrtova

Svjetski dan vrtova odgojna skupina Mišići odlučila je obilježiti baveći se vlastitim vrtom koji se nalazi u dvorištu našeg vrtića. Djeca su ostala iznenađena koliko se njihov vrt promijenio od same sadnje. Promatrajući ga, odmah su započela razgovor o rastu biljaka i što im je sve potrebno za to. Sjetila su se da im je na početku bilo potrebno sjemenje koje su nakon sadnje dobro zalili vodom i potom čekali neko vrijeme da priroda izvede svoju čaroliju. Danas nam se u brizi za vrt pridružila i naša draga teta Goga, koja nam je sa svojim kulinarskim iskustvom pomogla dočarati koja će se sva jela raditi od posađenog povrća i koliko je zapravo važan ekološki uzgoj povrća za naše zdravlje. Također, teta Goga nam je ukazala pravilan način održavanja vrta objašnjavajući da je važno osim zalijevanja, plijeviti ga od raznog korova, ali i prorijediti ga po potrebi, da svaka biljka ima dovoljno mjesta za daljnji rast. Da bi to lakše upamtila, djeca su zajedno s tetom Gogom uredila vrt i tako učinila jedno jako dobro djelo,  kakvo i priliči pravim vrtlarima. Sada nam ostaje samo čekati da se pojave prvi plodovi našega rada i truda koje ćemo, vjerujte nam, pojesti s ponosom i veseljem znajući da smo upravo mi zaslužni za njihov rast.