Otvorenje dječjeg igrališta u Rasinji

Srčeka su dugo priželjkivala obnovu svog, već pomalo dotrajalog, igrališta. Proteklih su dana  promatrala montažu novih sprava i igrala, obnovu kućice i dostavu pijeska u naše dvorište, a  današnji dan svečanog otvorenja  uzbudljivo su iščekivala. Otvorenje igrališta bilo je zakazano na dan svetkovine blagdana našašća Svetoga Križa koji se u Rasinji od davnina svetkuje, a ujedno se slavi i Dan Općine Rasinja. Otvorenju su prisustvovali, uz ravnateljicu DV Igra, Gabrijelu Golub, brojni gosti: gospodin Ratimir Ljubić – dožupan, gospođa Ana Mušlek – pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Koprivničko – križevačke županije, Danimir Kolman – načelnik Općine Rasinja, gospodin Josip Fajfarić – predsjednik Općinskog vijeća Općine Rasinja, gospodin Josip Mlinarić – predsjednik Udruge Podravska gruda te gospodin Krunoslav Belaj – ravnatelj OŠ Andrije Palmovića u Rasinji. Vidno uzbuđena najstarija Srčeka imala su važne uloge u ceremoniji otvaranja. Ena, Lea i Lovro ozbiljno su shvatili svoje zadatke te su pažljivo držali trobojnicu i jastuk sa škarama za otvaranje. Dožupanu je pripala čast da prereže vrpcu, a za pomoć je zamolio našu Lanu koja je srdačno prihvatila ovu funkciju. Nakon svečanog otvorenja Srčeka su gromoglasno pljeskala izražavajući sreću i zahvalnost svima koji su pomogli da naše dvorište osvane i zasja u novom ruhu. Kada su se vrata dvorišta otvorila, Srčeka su pohitala na dvorište, a gosti su uživali promatrajući dječju igru.