Plesna predstava Nepospremljene igračke gostovala kod Srčeka

U petak, 17. studenog 2017., u Dječjem vrtiću Igra, područnom objektu u Rasinji, u sklopu programa Ministarstva znanosti i obrazovanja „Ruksak (pun) kulture“ gostovala je Umjetnička organizacija Fronesis s plesnom predstavom „Nepospremljene igračke“ koreografkinje Jasne Čižmek Tarbuk. Kako su predstave ovog tipa slabije dostupne djeci u ruralnim sredinama, Srčeka su od jutra bila jako uzbuđena i jedva su čekala početak predstave, a to je i bio cilj kod prijave našeg područnog objekta za ovaj Program. Mali gledatelji oduševili su se scenografijom, glazbom, a plesne su pokrete neki imitirali već za vrijeme gledanja predstave. Predstava govori o djevojčici koja nije pospremala svoje igračke te o problemima nepospremljenih igračaka. Sretan kraj oduševio je djecu, a osim dobre zabave uz djeci blisku tematiku, predstava nosi snažnu pouku koja je djelovala na djecu. Nakon predstave održane su dvije radionice za svu djecu. Na plesnoj su radionici djeca učila kako plesati u ritmu vlakića, životinja te su uz glazbu osmislila i dvije kratke koreografije uz glazbu. Na likovnoj radionici djeca su izrađivala svoj ormar za igračke, a vlakiće, lopte i druge igračke uredno su posložili. Jedva čekamo drugu predstavu iz ovog Programa osjećajući se ponosno što se nalazimo među 32 odabrana vrtića s područja cijele Republike Hrvatske.