Područni objekt Dječjeg vrtića Igra iz Rasinje prošao na natječaju za program Ruksak (pun) kulture

Ruksak (pun) kulture jedinstveni je umjetničko-edukativni program koji na državnoj razini djeluje od 2013. godine. Vezan je uz umjetnost i kulturu, a u hrvatskim vrtićima i školama provode ga stručnjaci iz različitih područja umjetnosti. Pokrenuli su ga Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama. Namjera je Programa da umjetnost i kultura budu jednako dostupni svoj djeci na području Republike Hrvatske, a omogućava dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, razvijanje njihove estetske kulture te senzibilizaciju djece i mladih za područje umjetnosti i kulture.

Nakon što smo ljetos iskazali interes i prijavili naš područni objekt za provedbu programa Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi za 2017./2018. godinu, ovih nam je dana stigao povratni pozitivni odgovor Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ministarstvo je od 93 prijavljena dječja vrtića odabralo 32  s područja cijele Republike Hrvatske, odnosno  samo dva s područja naše županije pa smo izuzetno ponosni i sretni što je prepoznat interes koji smo iskazali za sudjelovanje u ovom programu. Sretni smo što će se u našem područnom objektu u Rasinji, kao i u ostalim odabranim odgojno-obrazovnim ustanovama, održati kulturni i umjetnički programi – umjetničke predstave i radionice tijekom ove pedagoške godine, a pod pokroviteljstvom i u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja.