Predavanje “Zašto slušati i razumjeti dijete”

U ponedjeljak, 5. veljače, u našem je Vrtiću održan drugi modul edukacije odgojno-obrazovnih djelatnika pod vodstvom istaknute profesorice s Učiteljskog fakulteta u Zagrebu Biserke Petrović-Sočo. Dok se prvi modul odnosio na institucijski konteksta jaslica kao jednu od odrednica kurikuluma, jučer je tema predavanja bila „Zašto slušati i razumjeti dijete“. U dvosatnom predavanju bilo je riječi o ulozi odgojitelja u suvremenom pristupu aktivnom empatijskom učenju te o važnosti aktivnog slušanja djeteta i obraćanja pozornosti na neverbalni aspekt komunikacije. Osim odgojno-obrazovnih djelatnica iz našeg Vrtića, ovom zanimljivom predavanju prisustvovale su i djelatnice dječjeg vrtića „Osmijeh“ iz Bjelovara, dječjeg vrtića „Zrno“ iz Virja, dječjeg vrtića „Tratinčica“, dječjeg vrtića „Smiješak“ te dječjeg vrtića Svetog Josipa.