Projekt Zemlje snijega i leda

Veliki interes za istraživanje zemalja snijega i leda odveo nas je u kratku pustolovinu koja je trajala tri tjedna u našoj skupini. Istražili smo sve što nas je interesiralo u vezi te tematike na način da smo učili čineći. Djeci smo na njihova pitanja odgovarali tako da smo im nudili razne igre kroz koje su oni sami dolazili do određenih odgovora i zaključaka. Proučavali smo zemljopisne karte, životinje i enciklopedije. Izrađivali smo pingvine, eskime i još mnogo toga vezanog uz našu temu. U našoj sobi izradili smo “polarni kutić” gdje smo imali taktilnu kadicu u kojoj smo konstruirali maketu polarnog grada s igluima i pingvima. Našu garderobu također smo uredili u istom stilu. Naš interes sada se pomalo promijenio pa smo projekt završili i nastavljamo sa novim temama i izazovima.