Prvi plodovi u našem vrtu

Dana 18. srpnja djeca iz odgojnih skupina Leptirići, Balončići i Mišići, nakon truda i rada u našem vrtu, konačno su ubrala i prve plodove. Kao pravi mali vrtlari, pomno su pregledali cijeli vrt i ubrali zrele plodove. Pritom su uočili razne vrste boja i oblika koji se mogu naći tamo. Nakon što su ubrala zrele plodove, djeca smišljaju razne ideje kako bi ih mogli iskoristiti, a svi smo se složili u jednom; najbolje je od njih napraviti salatu koju ćemo svi zajedno degustirati tijekom ručka. I tada su se djeca bacila na posao, dok su jedni prali plodove, drugi su ih brisali, a treći rezali i ribali. Pritom djeca nisu mogla odoljeti a da ne isprobaju naše prvo povrće iz zajedničkog vrta već prilikom rezanja i ribanja. To ih je potaknulo da kroz razgovor usporede okuse koje određeno povrće ima. Nakon rezanja i ribanja, djeca su sve povrće stavila u jednu veliku zdjelu i na taj način pripremila ga za izradu salate.  Kada je došlo vrijeme ručka, djeca su se veselila što će moći isprobati salatu čije su sastojke sami uzgojili, a zanimljivo je da su i djeca koja inače ne vole salate, degustirala ovu našu, znajući da je ona proizašla iz njihovog rada i truda. Svi su zaključili da je ovo zasigurno bila jedna od najboljih salata na svijetu i uvidjeli da se trud i rad isplate uvijek i svuda, pa tako i u našem vrtu.