Šarenilo boja u Bubamarama

Kako rastemo, uočavamo da je svijet prepun šarenih boja koje čine naše živote ljepšima i veselijima. Tako su i naši Bubamarci počeli uočavati kako su igračke kojima se igraju, odjeća koju nose i predmeti u okolini raznih boja. Kroz razne pjesmice, brojalice i igre, imenovali smo boje potaknuti činjenicom da pojedina djeca već raspoznaju i samoinicijativno imenuju boje. Koristili smo se raznolikim materijalima koje možemo pronaći u svakodnevnoj upotrebi da bi djecu potaknuli da sortiraju predmete prema boji. Drvene kocke, plastične slamke i ostale stolno-manipulativne igre poslužile su kao poticaji za stjecanje novih spoznaja kroz igru. Da bi se malo dotaknuli i likovnog stvaralaštva, djeci je dana mogućnost da temperama oslikavaju platno koje će krasiti naš prostor. Također, međusobnu suradnju poticali smo na način da su djeca u paru ljepila komadiće papira u boja na papirnate tanjure. Osim u našem prostoru, djeca su i u šetnjama uočavala razne boje i veselila se kada su ih pravilno imenovala. Ovaj veseli, šareni tjedan prošao je u raznolikim aktivnostima gdje se zaista moglo pronaći ponešto za svako dijete, a ono što nas posebno raduje jest činjenica da su i ovog puta djeca kroz igru nešto novo i naučila. Zaključili smo da je svaki dan lijep ako mu dodamo malo šarenila, a djeca upravo to i rade; unose veselje, ljubav i šarenilo u svakodnevicu i na taj način je učine posebnom.