Say hello to the world u Leptirićima

Leptirići su uspješno završili projekt s partnerskim vrtićem iz Litve. U četvrtom i petom koraku bavili smo se temama Ja i moje mjesto i Ja i moja država. Zajedno s djecom smo fotografirali i snimali mjesto u kojem živimo, proučavali smo karakteristike, znamenitosti, važne i zanimljive objekte te događaje, prirodu, životinje, stanovnike, svoje kuće, itd.( pogled kroz dječje oči). Djeca su upoznala grb, zastavu, pjesmu Koprivnica grade moj, igrala se različite socijalne igre na temu pripadnosti te pokretne igre značajne za mjesto. Leptirići su također naučili tko je naš gradonačelnik i vrlo uspješno su crtali njegov portret. Proširili su znanje o našoj državi, naučili tko je predsjednica, upoznavali grb, karakteristike grba, zastavu i boje zastave. Pjevali su i himnu, tražili na globusu i u atlasu Hrvatsku i Litvu, crtali karte i upoznavali litvanski jezik. Nakon odrađenih aktivnosti slijedi nam dobivanje certifikata Tolerantnog vrtića koje ćemo obilježiti prigodnim programom i svečanim podizanjem zastave.