Snježna vila u našem Vrtiću

Prošloga tjedna Zvjezdice su s nestrpljenjem očekivale prve ovogodišnje pahulje snijega. Cijelog smo tjedna igrali raznovrsne natjecateljske igre gađanja, trčanja, bojali ledom i istraživali njegova svojstva te naučili pjesmice i stihove o snijegu.  Kako bi ispunila našu želju za snijegom, u petak nas je posjetila Snježna vila nošena prvim jutarnjim pahuljama koje su pale u dvorište našeg vrtića. Obećala je da će u danima koje slijede pozvati još svojih prijateljica pahuljica da sve zabijele pa da se djeca mogu sanjkati i graditi snjegoviće ispred svojih kuća. Uz zvukove Vivaldijeve ”Zime”  Zvjezdice i Cvjetići su  zaplesali i protresli velike oblake pune snijega ne bi li tako prosuli pahulje po zemlji. Svi smo se dobro zabavili, a dašak sjevernog vjetra i pahulja prenijeli smo i na prijatelje iz drugih skupina koji su zajedno sa Snježnom vilom, vjetrom i pahuljicama otpjevali pjesmicu ”Padaj, padaj snježiću” .