Srčeka istražuju snijeg

U četvrtak su Srčeka s posebnim uzbuđenjem došla u vrtić. Veselili smo se odlasku na predstavu u Društveni dom u Rasinji, no svako toliko smo skeptično kroz prozor promatrali prirodu i vrijeme razmišljajući hoće li se predstava održati. Nažalost, zbog snježne mećave i loših vremenskih uvjeta, predstava je odgođena. Nismo bili sretni zbog toga, ali nismo ni dozvolili da nas ta činjenica rastuži pa smo tražili druge načine za zabavu i veselje. Odgojiteljice su Srčekima u sobu dnevnog boravka unijele snijeg u velikim posudama, a kad su djeca navukla rukavice zabava je počela. Istraživali smo oblik i strukturu snijega, otapanje pri sobnoj temperaturi, gradili smo snjegoviće i snježno kraljevstvo, a aktivnosti s modlicama su bile najatraktivnije. Motivirani idiličnim zimskim pejsažem koji se nazire kroz prozore naše sobe dnevnog boravka, Srčeka su crtala svoje viđenje snježne prirode. Iako smo za danas planirali potpuno drugačije aktivnosti, odlično smo ispunili dan dobrom zabavom i veseljem učeći pritom mnogo novih stvari.