Srčeka istražuju tijelo

Protekli su tjedan Srčeka naučila mnogo toga novoga o svome tijelu. Proučavali smo vitalne organe, krvotok, probavni sustav i osjetila. Sve igre i aktivnosti bile su vezane uz ovu temu. Tako su Srčeka imala priliku proučavati plakate, knjige i enciklopedije, igrati se razne stolno-manipulativne igre i podni bingo, proučavati veliki model čovjeka s unutarnjim organima i pregaču s organima za probavu. Djeci je posebno zanimljivo bilo pecati bakterije na magnet (koje se inače nalaze u našim crijevima i želucu) te ih razvrstavati na one dobre i one štetne. Simbolička igra liječnika dosegla je višu razinu jer smo kutić liječnika obogatili ultrazvučnim aparatom, nalazima i zdravstvenim iskaznicama. Ti im materijali i sredstva pomažu da se bolje užive u ulogu liječnika, zdravstvenog djelatnika i pacijenta. Zavirite u našu fotogaleriju.