Srčeka na vatrogasnoj vježbi

U četvrtak, 18.5.2018. godine održana je vatrogasna vježba u Osnovnoj školi Andrije Palmovića u Rasinji kojoj je prisustvovala skupina Srčeka. S glavnim vatrogasnim zapovjednikom Općine Rasinja, gospodinom Zvonimirom Frančićem i upravom Škole, dogovoreno je da Srčeka prije početka vatrogasne vježbe izađu na školsko igralište i od tamo promatraju vatrogasnu vježbu. S prvim zvucima vatrogasne sirene, djeca su se umirila te pozorno pratila dolazak vatrogasnih vozila, sklapanje opreme i šmrkova s vodom te gašenje fiktivnog požara na krovu školske zgrade. Osobitu dječju pažnju zaokupio je vrlo visok mlaz vode i reakcije vatrogasaca prilikom gašenja. Naučili smo da je vrlo važno spriječiti da se požar proširi i evakuirati ljude iz zgrade. Tako smo promatrali evakuaciju učenika i djelatnika Škole. Djecu je zanimalo kakve to velike knjige u evakuaciji iz škole nosi ravnatelj, tajnica i računovođa. U ravnateljevom kratkom izlaganju saznali smo da postoje jako važne knjige i zapisi koje su djelatnici Škole dužni iznijeti prilikom evakuacije. Nakratko nam se obratio i zapovjednik Frančić. Pozdravio je sve prisutne te predstavio DVD-e: Rasinja, Subotica Podravska, Gorica i Kuzminec, ističući kako je za uspješno gašenje požara i evakuaciju najvažniji timski rad, a da mjesta panici ne smije biti. Na kraju su vidno oduševljena Srčeka zapljeskala svim sudionicima vježbe nadajući se pozivu i idući puta.