Učimo plivati kroz igru

Od kako provodimo program plivanja ove pedagoške godine djeca su pokazala najviše interesa za plivanje. Pridružio nam se i naš prijatelj Leon tako da program plivanja sada polazi sedamnaestero djece. Djeca s veseljem odlaze na bazene i s nestrpljenjem čekaju četvrtak. Uče se samostalnosti kroz skidanje i oblačenje, tuširanje, ali i surađuju jedni s drugima pomažući sušiti kosu svojim prijateljima i ohrabruju ih kad nisu sigurni da će nešto moći odraditi. Nekoj djeci plivanje ide bolje dok druga još uvijek trebaju pomoć. Na plivanju koristimo razne rekvizite koji nam pomažu da naučimo plivati i oslobodimo se straha koji je sve manje prisutan. Isprobali smo razne načine plivanja; prsno, leđno, kraul, a većini se najviše svidjelo prsno plivanje. Pojedinci i  rone bez ikakvog straha i skaču u vodu.  A za kraj našeg sata se volimo odmoriti i zagrijati u jacuzziju. Kako izgleda naš sat plivanja možete vidjeti u foto galeriji.