Učiteljica Lea Ljubić kod Ptičica

Prošli nas je tjedan posjetila buduća učiteljica prvog razreda u Kuzmincu, Lea Ljubić. Učiteljica je djeci kroz sat vremena dočarala kako je biti đak prvak, što se u školi radi te kakva pravila se poštuju. Nakon uvodnog predstavljanja i fizičke aktivnosti vježbanja učiteljica je Ptičicama pokazala udžbenike za prvi razred. Predškolci su ih pregledavali, iznosili svoja zapažanja, a učiteljica je djecu pitala zaključuju li kojem predmetu koji udžbenik pripada. Nakon toga rješavali su radni list na kojem su bili crteži školskog pribora. Zadatak je bio obojati ga po određenom kriteriju. Sve su Ptičice uspješno riješile ovaj zadatak, a učiteljica je zaključila da su spremni za školu. Na odlasku je učiteljica pozvala djecu koja će ići u Kuzminec u školu, da dođu u posjet školi i njenom  četvrtom razredu.