Vjesnici proljeća u Zvjezdicama

U skupini Zvjezdice djeca su se ovaj tjedan bavila temom „Vjesnici proljeća“. Kroz različite aktivnosti koje smo pripremili željeli  smo poticati stjecanje iskustva i spoznaja o prirodnoj sredini, razvoj vizualne i taktilne percepcije te razvoj likovnog senzibilitet za različita likovna sredstva i materijale. Sadili smo visibabe, jaglace i ljubičice u male teglice, imenovali vjesnike proljeća, promatrali ih, opisivali. Slušali smo stihove “Cvjetni pozdravi“, priču „Zimsko – proljetna priča“, pjesmicu „Proljeće“ i „Visibaba“ te dramatizaciju „Proljetno buđenje“. U šetnji smo promatrali cvijeće, a ljubazna susjeda nam je otvorila vrata svog dvorišta te smo imali priliku vidjeti kako izgleda kukurijek i cvijet japanske jabuke, ljubičice, narcise, jaglaci i visibabe koje su se također nalazile u dvorištu.  Uz cestu smo vidjeli još maslačak i tratinčice. Igrali smo memori na temu proljeća, a najviše smo uživali u likovnim aktivnostima kojih je ovog tjedna bilo jako puno. Djeca su crtala cica mace olovkom, bojala vodenim bojama predloške cvijeća te slikala visibabe, ljubičice i jaglace.