Voda, pjena i pijesak

Ljeto je i vruće, ali bez obzira na to igra ne prestaje. Voda nam je nadohvat ruke pa smo je odlučili iskoristiti za igru ovog tjedna u našem dvorištu. Dječja fascinacija vodom je velika. U ovoj ranoj dobi učili smo o obilježjima vode, a ljetno vrijeme nam je za to bilo idealno da djeca sama nauče kroz igru osnovne stvari o vodi. Vodu smo iskoristili i za izradu pjene koja je oduševila mališane svojom mekoćom pucketajućih mjehurića. Pjena je dobra za razvoj senzorne integracije kod djece, ali i oslobađanja  straha od novih materijala. Igre s pjenom s godinama nimalo ne gube na interesu kod djece. Koliko puta smo čuli da je igra s pijeskom vječna opsesija. Neki su kopali, proučavali i bacali, neki gradili utvrde, a neki su se i zakopavali u pijesku. Pijesak , taj najfiniji i najsitniji prirodni materijal u sebi sadrži posebnu magiju. Ovih dana shvatili smo koliko djecu okupira pijesak i kako se samostalno zabavljaju te da im je on čest izbor za igru. Bilo kako bilo naučili su svašta i jedva čekaju nove izazove.