Zmajići istražuju pijesak i vodu

Voda i pijesak imaju veliku vrijednost u dječjem istraživanju i igri te imaju i terapijski učinak. Voda je djeci privlačna jer je neoblikovana, podatna i difuzna, a  pijesak je sredstvo poticanja dječjeg razvoja te služi kao element opuštanja i uravnotežavanja. Prilikom igre u pješčaniku potrebno je djeci ponuditi više igračaka i materijala – kantice, lopatice, kalupe, sito, ali i čaše, kutije, boce, valjak, lijevak, te ih pustiti da istražuju, izrađuju „kolače“, „kekse“, „kuhaju ručak“; neka prosipavaju i  istražuju je li nešto puno, prazno, zatvoreno, šuplje. Ove aktivnosti ne spadaju samo u čistu zabavu, već su i odlične za razvoj dječje motorike. Igranje u pijesku je vrlo korisno za djecu, jer tako uče i surađuju sa drugima. Taj društveni aspekt igre je vrlo važan za razvoj djeteta. Kad se više djece igra u pijesku, uče kako dijeliti, pregovarati i čekati na red. Naši Zmajići sve više istražuju svijet oko sebe i razvijaju socijalne vještine pa se trudimo ponuditi im aktivnosti koje potiču cjelokupni rast i razvoj.