Zmajići obilježili Svjetski dan učitelja

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad odgojitelja, učitelja, nastavnika i profesora prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih odgojno-obrazovnih djelatnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Zmajići su u goste pozvali mamu Ines, profesoricu hrvatskog jezika i književnosti koja nas je razveselila čitanjem slikovnica Mrzovoljna Glorija i Strašljiva Ela. Priče i slikovnice su nezaobilazni dio odgoja predškolske djece jer u njima leži vrelo kreativnosti koje razvija njihovu maštu, proširuje vokabular, razvija kognitivne sposobnosti i koncentraciju i jača samopouzdanje djeteta. Djeca te dobi još ne znaju sama čitati, stoga im je nevjerojatno zabavno kada im roditelji ili tete u vrtiću pročitaju priču nakon koje raspravljaju o likovima i situacijama u kojima su se isti našli. Takve priče razbuđuju njihova osjetila, čine im svijet ljepšim i vesele ih, a što je najvažnije od svega, kroz njih jako puno nauče.