Zmajići u očekivanju ljeta

Zmajići su proteklih dana istraživali karakteristike godišnjeg doba ljeta te su uživali u raznim aktivnostima: slikanju uz opuštajuću glazbu, prigodnim pjesmicama, pričama, igrama i likovno-kreativnim aktivnostima. Kod djece smo nastojali poticati razvoj dječje kompetencije te razvoj operativnog mišljenja kroz igru „Pecanje  morskih životinja“ gdje su djeca sortirala životinje prema boji, slovima, brojevima i oblicima. U takvim aktivnostima kod djece razvijamo spoznajne funkcije, a naročito mogućnost opažanja, vizualnog, auditivnog i taktilnog, te uočavanje vanjskih svojstava predmeta. Vrijeme smo također provodili u šetnjama okolicom vrtića gdje su djeca proteklih dana imala prilike pratiti radove u polju te uživati u aktivnostima u obližnjoj šumi, a kako nam je bilo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.