Zvjezdice i Cvjetići istražuju novu likovnu tehniku

Većinu vremena provodimo vani na otvorenom pa smo i likovnu aktivnost preselili u dvorište. Djeca su se upoznala s novom likovnom tehnikom s kojom do sada još nisu radili. U čašu smo stavili vodu, čarli i temperu te sve to promiješali, a djeca su puhajući pomoću slamki radila mjehuriće koji su stvarali otiske na papiru. Bilo je različitih boja tako da su djeca izmjenjivala čašice i nastale su različite šarene slike. Veliko veselje izazvala je i igra vodom gdje su djeca preljevala vodu, punila i praznila posudice. Pomoću povećala promatrali smo školjke, njihov oblik, veličinu i teksturu. Djeca su sama započela dramatizaciju koju im je prije izvela odgojiteljica.  Na taj način poticali smo ih na razvoj dijaloga, upotrebu jednostavnih i složenih rečenica. Družili smo se s djecom iz vrtićkih skupina i zajedno uz njihovu pomoć napravili smo veliku dizalicu.