Zvjezdice se pripremaju za Uskrs

Zvjezdice su se ovaj tjedan bavile temom uskrsni zeko. Kod djece smo željeli poticati razvoj govornih vještina, razvoj sposobnosti doživljavanja i razumijevanja literarnih i scenskih djela te razvoj vještine slušanja i razgovaranja. Djeca su slušala „Priču o uskrsnom zecu“ te su je poslije sama prepričavali svojim prijateljima. Sudjelovala su u dramatizaciji „Zaboravljivi zeko“ te su se upoznala s novom brojalicom „Uskrsnu zeko“. Izradili smo zeca te koku i piliće otiskujući dječje dlanove, igrali memori na temu Uskrsa, izbojavali predloške zeca, jaja i pilića.  U šetnji smo tražili kokice, a pronašli smo i razbijeno jaje ispod rodnog gnijezda. Organizirali smo poligon u hodniku gdje su djeca imala zadatak proći cik – cak između čučnjeva, hodati i puzati po spužvastim podlogama različitih tekstura i hodati po taktilnim podlogama te se vratiti na kraj kolone.