Zvjezdice uče o kiši

Prošlog tjedna u skupini Zvjezdice bavili smo se temom kiša. Djeca su uz pomoć odgajateljice radila pokus „Kako nastaje kiša“ od pjene za brijanje, vode i prehrambenih boja. Boja je prolazila kroz pjenu, naš oblak i vidjeli smo kako iz oblaka pada kiša. Imali smo priliku promatrati kroz prozor kako pada kiša i snijeg. Zbog kiše nismo boravili vani u dvorištu nego smo organizirali poligon u hodniku vrtića gdje su djeca hodala po podlogama i strunjačama različitih tekstura. Djeca su izradila dugu lijepeći komadiće kolaža na veliki papir i tako je nastao mozaik duge, a od poliestera smo napravili oblake. Čitali smo priču „Kišni osmijeh“, stihove „Kiša“ i „Kišna kap“, a upoznali smo se i s pjesmicom „Lokva“. Igrali smo memori na temu „Kišobrani“ te matematičku igru „Koliko ima kapi kiše“. Također smo proslavili i treći rođendan naše prijateljice Brune.