4.5. obilježili smo Međunarodni dan vatrogasaca i njihovog zaštitnika svetog Florijana. Kroz ponuđene poticaje nastojali smo kod djece proširiti spoznaje o zanimanju vatrogasaca, upoznati ih sa njihovom ulogom i važnosti u našim životima, opremom, brojem na koji ih zovemo u slučaju potrebe, kako se ponašati  kada uočimo požar, znakovima za uzbunjivanje koji se nalazi u vrtiću, aparatima za gašenje požara. Djeca su stekla praktična znanja, a jedno od njih je da je vatra neophodna u svakodnevnom životu, ali može biti i opasna. U centru građenja dječaci su većinu vremena proveli u zajedničkoj simboličkoj igri s vatrogasnim vozilima u kojoj su samoinicijativno oponašali zvukove sirene, penjali se po improviziranim ljestvama te se uživjeli u ulogu vatrogasaca. Odgojiteljice su djeci otisnule dlanove na koje su ona, prema promatranju, iscrtavala dijelove vatrogasnog vozila. S dječjim radovima ukrasili smo pano našeg vrtića. Proteklog tjedna tijekom slobodnih stolno – manipulativnih aktivnosti na temu pjevala se pjesma “Požurite vatrogasci” što je kod neke djece potaknulo želju da jednog dana kad odrastu postanu vatrogasci.

Comments are disabled.