U petak 8.5.2026., djeca skupine Sovice sa svojim su odgojiteljicama bila na izletu u Krapini, točnije u Muzeju krapinskih neandertalaca te kod dvorca Trakošćan.
Krenuli smo rano ujutro (7h), a put je trajao oko 2h, svi su bili jako uzbuđeni i rado su izmjenjivali informacije o tome tko je što ponio i spakirao u svoj ruksak. Najprije smo stigli do Muzeja krapinskih neandertalaca u gradu Krapini, a muzej je okružen lijepom šumom, prirodom i zelenilom što nam se jako svidjelo. Pri dolasku smo pogledali kratak film o načinu života neandertalaca, a zatim smo krenuli u vođeni obilazak muzeja. Obilazak je trajao otprilike pola sata, bio nam je jako interaktivan i zanimljiv, a tome je veoma doprinio i gospodin koji nas je vodio u obilazak. Osim o neandertalskom čovjeku, slušali smo i gledali i o nastanku planeta Zemlje, dinosaurima, Sunčevom sustavu, evoluciji čovjeka, kukcima, fosilima itd. Na kraju obilaska i kratke šetnje otišli smo i do pećine gdje je nalazište i gdje su živjeli neandertalci. Obilazak nam se jako svidio, ali su nam se ubrzo i oglasili trbuščići što je značilo da je vrijeme za ručak. Prošetali smo do obližnjeg restorana gdje smo se odmorili, fino ručali i najeli se. Nakon toga, vratili smo se do autobusa i kratkom vožnjom stigli do dvorca Trakošćan. Zadržali smo se u okolici dvorca, pronašli lijepu livadu i konačno dočekali dio zbog kojeg smo bili jako uzbuđeni – otvaranje i jedenje grickalica. Rado smo ih međusobno dijelili i isprobavali, igrali se, trčali i zabavljali, a uskoro je došlo i vrijeme polaska kući. U autobusu nekolicina nas je zaspala, a ostatak puta proveli smo u veselom čavrljanju i razmjenjivanju dojmova sa izleta.
Kako nam je bilo možete pogledati i u našoj foto galeriji.



