Ušli smo u najljepše doba godine kada zvijezde ljepše sjaje, a dah je snježno bijele boje.

Srčeka su u ponedjeljak upalila prvu svijeću na adventskom vijencu uz prigodnu glazbu, meditaciju i razgovor o nadi. Uz nadu razgovarali smo i o vjeri, ljubavi i miru uz priču o Četiri svijeće. Naučili smo koliko traje advent, zašto baš toliko i kakva tradicija se poštuje na ovim prostorima. Uz otvaranje zadataka na adventskom kalendaru ponavljali smo dane u tjednu i učili o datumima i mjesecima u godini. Razgovarali smo o sv. Nikoli, dječjem omiljenom svecu, njegovom radu, djelovanju, požrtvovnosti i dobroti te čega i koga je zaštitnik i čuvar. Pregršt stolnih igara ( memori,slagarice s kontrolnim točkama, labirinti) zaokupilo je dječju pažnju, a djeca su također oslikavala čizmice, pisala pismo sv. Nikoli, izrađivala kapice od vune i crtala na temu adventa. Nismo zanemarili ni razvoj predčitačkih vještina i bogaćenje rječnika pa su djeca imala prilike sastavljati riječi: advent, svetac, biskup, biskupski štap, adventski vijenac i dr. Naravno da smo zapjevali i zaplesali na temu sv. Nikole.

[/private

Comments are disabled.