Advent ili došašće vrijeme je  pripreme za Božić, dolazak i rođenje Isusa Krista. Došašće počinje četiri nedjelje prije Božića. Izrađuje se i stavlja na stol adventski vijenac s četiri svijeće koje simboliziraju četiri nedjelje u došašću. Ukrašavaju se zimzelenim grančicama koje simboliziraju vječni život, jednako kao i sam vijenac, u obliku zatvorenog kruga. Svaka svijeća na adventskom vijencu ima svoje značenje. Prva svijeća simbolizira nadu i iščekivanje. Druga svijeća označava mir. Treća svijeća slavi radost i veselje, a četvrta svijeća donosi ljubav. Marljive ruke naših Zvjezdica su izradile adventski vijenac uz malu pomoć odgojiteljica. Svaki ponedjeljak palimo adventsku svijeću na našem vijencu u vrtiću i molimo molitvu „Anđele čuvaru mili“. S nestrpljenjem brojimo dane do Božića, a najviše se veselimo dolasku djeda Božićnjaka i njegovim poklonima. Djeca su sudjelovala i u uređenju našeg prostora te su bojala temperama izrezane komadiće od tuljaca koje ćemo poslije spojiti i ukrasiti našu sobu. Sudjelovali su i u ukrašavanju božićnog drvca kojim smo ukrasili naš pred prostor. Kako je to izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.