Aktivnosti u Leptirićima

Obilježavajući blagdan sv.Florijana, zaštitnika vatrogasaca, djeca su u Dječjem vrtiću “Leptirić” imala priliku kroz niz istrazivačko-spoznajnih aktivnosti upoznati se sa zanimanjem vatrogasac i osvjestiti njihovu važnost u društvu. Od 9.do 10.5.2019. obilježili smo Svjetski dan ptica selica. Svoje znanje o spomenutoj temi djeca su mogla pokazati ali i proširiti kroz cijeli niz aktivnosti vezanih uz ptice rode i lastavice. Leptirići svakodnevno brinu o uređenju svog vrtićkog okoliša pa su se tako pretvorili u male “vrtlare” i sa svojim su odgojiteljicama sudjelovali u uređivanju i sadnji cvijeća te njihovom zalijevanju. “Za tvoj dan moja draga mama kažem ti veliko hvala, za svaku riječ, osmijeh i dodir koji si meni dala.” Ovim stihovima i čestitkom koju su izradili, Leptirići su svojim mamama čestitali njihov dan – Majčin dan koji se svake godine obilježava drugi vikend u svibnju. Kroz cijeli su tjedan (od 6. – 10.5.2019.) mamama izrađivali plakate, crtali, slikali njima u čast te ih na taj način razveseljavali.