Tijekom mjeseca lipnja na radionicama engleskog jezika obradili smo sljedeće teme:

-VEHICLES

-PICNIC

-HOW IS THE WEATHER

-SUMMER

Djeca su kroz raznovrsne aktivnosti usvajala vokabular. Uz temu „Picnic“ u dvorištu vrtića u suradnji s roditeljima ( djeca su donijela dekice, košare s grickalicama, sokovima) organizirali smo piknik. Djeca su uživala u prirodi i sportskim igrama. Uz temu „summer“, također uz pomoć roditelja (sakupljanje novaca) išli smo do trgovine kupiti sladoled kojim smo se okrijepili i rashladili.                                                      Krajem mjeseca uz veselu glazbu i grickalice dočekali smo početak ljeta i oprostili se od budućih đaka prvaka.

Također smo učili i o životinjama s različitim staništima (zoološki vrt, farma i morsko dno). Prostorije našeg vrtića posjetile su zoološke životinje u 3D prikazu. Kako se zovu, kreću i glasaju naučili smo u sklopu engleskoga jezika. Radosno smo pozdravili ljeto. Kroz igru didaktičkim materijalima razvijali smo vizualno pamćenje i percepciju: slagarica, ljetni memory, japanke – pronađi par, ljetni motivi – slaganje po veličini. Radni listići omogućili su nam ponavljanje do sada usvojene nazive boja i brojeva do deset. Izradili smo i vlastitu knjižicu o životinjama morskog dna te zaplesali uz prigodnu pjesmu „Baby shark“.

Comments are disabled.